Misyonumuz

Misyonumuz:

Erişkinlerde en sık görülen ve en sık ölümlere sebep olan kalp ve damar hastalıkları alanında multidisipliner araştırmalar yapılmasına, toplumsal farkındalık çalışmalarının yürütülmesine öncülük etmek ve yardımcı olmaktır.

Bilimsel bilginin üretilmesi, paylaşılması ve ilgili tüm hizmet süreçlerinde dijital dönüşümün tüm olanaklarından yararlanmak, bilişim çağına uygun bir araştırma ve hizmet kurumu olarak çalışmaktır.  

Kalp ve damar hastalıkları genetik yatkınlık zemininde ancak birçok çevresel etkenlerle ve yaşam şeklimizden kaynaklanan risk faktörlerinin etkileşimi ile ortaya çıkar. Tıbbi önlem ve tedavilerle olduğu kadar kişisel ve toplumsal düzeydeki düzenleme ve önlemlerle kalp ve damar hastalığı riskinin ve ölümlerin azaltılabildiği kanıtlanmıştır.

Kalp damar sağlığımızın iyileştirilmesi için bilimsel bilginin üretilmesi kadar bu bilginin topluma iletilmesi ve toplumda farkındalığın artırılarak davranış değişikliğine dönüştürülmesi de önem taşımaktadır. HİPAM, hem bilimsel bilginin üretilmesi için gerekli disiplinlerle uygun zemin oluşturmayı hem de üretilen bilgileri toplumla paylaşmayı ve kalp ve damar sağlığı alanında farkındalığı artırmayı hedeflemektedir.


Bu sayfa Hypertension and Arteriosclerosis Research and Implementation Centre tarafından en son 11.11.2020 02:17:02 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM